Ndërlidhjet

KABUL


Shqipe Hebibi dhe dy kolegët e saj, tashmë të liruar nga militantë afganë, falenderuan sot presidentin dhe popullin afgan dhe thanë se vetëm mendimi për ribashkim me familjen i ka mbajtur gjallë sa ishin të rrëmbyer.
Agjencitë e lajmeve njoftojnë se diplomati filipinas Angelito Nayan është kthyer në vendin e tij, ndërkaq dy koleget e tij gjenden ende në Afganistan.
XS
SM
MD
LG