Ndërlidhjet

PRAGË


Praga po shqyrton dorëzimin e ofertës për të qenë mikëpritëse e Olimpiadës 2016, e cila vlerësohet se do kushtojë rreth 4 miliardë e gjysmë euro.
Presidenti cek Vaclav Klaus, politikanë dhe biznesmenët cekë janë në favor të ofertës. Komiteti Ndërkombëtar Olimpik do të zgjedh ofertën në vitin 2009.
XS
SM
MD
LG