Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane thanë se kanë vrarë një numër kryengritësish dhe kanë zënë disa të tjerë gjatë një serie operacionesh në jug të Bagdadit.
Dy ushtarë amerikanë janë vrarë të dielen në provincën e Babilit, ka njoftuar ushtria amerikane.
Grupi i lidhur me Al Qaidën i udhëhequr nga Abu Musab Al Zarqaëi ka marrë përgjegjësinë për vrasjen e 17 pjesëtarëve të forcave të sigurisë irakiane dhe një militanti kurd në Mosul.
XS
SM
MD
LG