Ndërlidhjet

PEKIN


Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë përpjekjet për t'i shpëtuar 141 minatorët e ngujuar pas shpërthimit të gazit në një minierë thëngjilli në Kinë.
Zyrtarët thonë se 25 minatorë kanë vdekur dhe 127 të tjerë kanë shëptuar.
Minierat e Kinës konsiderohen ndër më të rrezikshmet në botë.
XS
SM
MD
LG