Ndërlidhjet

BRUKSEL


Projekt deklarata e samitit të BE-së tregon se Bashkimi Evropian do ta kushtëzojë fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Kroacisë, me bashkëpunimin e plotë të vendit me Tribunalin e Hagës.
Dokumenti i lëshuar nga presidenca holandeze, do t'u paraqitet liderëve të unionit në samitin në 16 dhe 17 dhjetor.
XS
SM
MD
LG