Ndërlidhjet

BAGDAD


Një automjet bombë ka shpërthyer pranë një patrulle të forcave amerikane në qytetin Baixhi, ku për pasojë janë vrarë katër civilë irakianë dhe janë plagosur 19 njerëz mes të cilëve dhe dy ushtarë amerikanë. Në Bagdad një ushtar amerikan ka humbur jetën nga një bombë, duke e cuar në 134 numrin e ushtarëve amerikaën të vrarë gjatë nëntorit, numri më i lartë ky që nga prilli kur kanë humbur jetën 135 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG