Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf pritet të takojë presidentin amerikan George Bush në Shtëpinë e Bardhë në Uashington.
Takimi pritet të fokusohet në bashkëpunimin kundër terrorizmit mes dy shteteve, përfshirë edhe ndjekjen e Al Qaidës dhe militantve talibanë përgjatë kufirit mes Pakistanit dhe Afganistanit.
XS
SM
MD
LG