Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Pascal Fieschi, ka deklaruar se seanca përuruese e Kuvendit të Kosovës, gjatë së cilës u konstituuan institucionet qëndrore të vendit, ishte shumë dinjitoze dhe në përputhje me rregullat e procedurës në demokraci. Fieschi ka thënë se pret nga institucionet e Kosovës që të ecin më shpejtë dhe më me përkushtim drejt përmbushjes së “Standardeve për Kosovën”.
XS
SM
MD
LG