Ndërlidhjet

ALMATY


Zyrtartët e Kazakistanit kanë thënë se të paktën 23 minatorë kanë vdekur nga një shpërthim që ndodhi në minierën e thëngjillit në veri të Karagandës.
Zyrtarët thonë se tre minatorë të tjerë janë plgosur dhe se shkaku i shpërthimit është duke u hetuar.
XS
SM
MD
LG