Ndërlidhjet

KUWAIT


Kryeministri i Kuvajtit Sheikh Sabah al-Ahmad u takua me sekretarin amerikan të Mbrojtjes Donald Rumsfeld, i cili qëndroi në Kuvajt pas vizitës që u bëri trupave amerikane në Afganistan.
Rumsfeld tha se Shteteve të Bashkuara u nevoitet "numër i duhur i forcave" në Irak për të ndihmuar vendin drejt demokracisë.
"Ajo që na nevoitet është që të kemi numër të duhur të forcave në Irak, për të ndihmuar krijimin e rrethanave që ky vend nga diktatura të ecë drejt demokracisë dhe paqes me fqinjët e vet", tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG