Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer u ka thënë sot ministrave të Jashtëm të aleancës se duhet mbajtur vigjilencën në Kosovë, sepse përpara është një periudhë mjaft kritike.
De Hoop Scheffer i bëri këto komente në fjalën hyrëse në hapjen e takimit të NATO-s.
Përveç rolit të NATO-s në Afganistan dhe në Irak, Kosova është njëra ndër temat që do trajtohen në këtë takim.
XS
SM
MD
LG