Ndërlidhjet

TIRANË


Liderët e vendeve të Ballkanit e vazhduan sot samitin e tyre në të cilin po diskutohet lidhur me parandalimin e kthimit të dhunës në këtë rajon. Në këtë samit, që po mbahet në temën e tolerancës etnike dhe religjioze, po merr pjesë edhe drejtori i përgjithshëm i Uneskos, Koichiro Matsuura, i cili i përgëzoi liderët ballkanik për përpjekjet për bashkëpunimin rajonal.
XS
SM
MD
LG