Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët e zgjedhjeve në Irak thanë se kandidatë nga 70 parti politike kanë aplikuar për zgjedhjet e 30 janarit.
Në valën e fundit të dhunës, 3 oficerë irakienë ishin në mesin e 11 viktimave që pësuan në zona të ndryshme të vendit, kurse një ushtar amerikan u vra në provincën Anbar.
Ndërkohë raportohet se ushtarët amerikanë dhe policia irakiene dje kanë arrestuar mbi 50 irakienë në bastisjet rreth qytetit Baquba, në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG