Ndërlidhjet

BUKURESHT


Në Rumani votohet në raundin e dytë të zgjedhjee presidenciale, ndërsa në garë janë kryeministri Adrian Nastase dhe kryebashkiaku i Bukureshtit Traian Basescu.
Zgjedhjet i ndjekin mbi 3.000 vëzhgues të pavarur.
XS
SM
MD
LG