Ndërlidhjet

BUKURESHT


Në Rumani sot votohet në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, ndërsa në garë janë kryeministri Adrian Nastase dhe kryebashkiaku i Bukureshtit Traian Basescu.
Dy kandidatët janë zotuar ta luftojnë korrupcionin e madh në vend, që Rumania t'i përmbushë standardet për të hyrë në Bashkimin Evropian.
Zgjedhjet i ndjekin rreth 3.300 vëzhgues të pavarur.
XS
SM
MD
LG