Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 7 njerëz u vranë nga shpërthimi i një automjeti në një postbllok në Zonën e Gjelbërt të Bagdadit.
Më parë, ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se 7 marinca amerikanë janë vrarë në dy incidente të ndara në provincën Anbar, ku gjenden qytetet Fallujah dhe Ramadi.
Komunikata e ushtrisë nuk thotë nëse vdekjet kanë të bëjnë me sulmet e djeshme në Fallujah të forcave amerikane dhe irakiene kundër kryengritësve.
Sot ndërkaq mbushet plot një vit nga kapja e ish diktatorit të Irakut Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG