Ndërlidhjet

BRUKSEL


Pjesëmarrja e serbëve të Kosovës në institucionet e Kosovës dhe në procesin e decentralizimit është fundamentale, ka thënë kreu i diplomacisë evropiane Javier Solana.
Ai i bëri këto komente pas takimit me presidentin e unionit Serbi- Mal i Zi Svetozar Maroviq, ku temë qendrore ishte bashkëpunimi i Beogradit me Tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG