Ndërlidhjet

MITROVICË


Një Gjykatë ndërkombëtare në veri të Mitrovicës ka dënuar Dejan Mihajloviqin nga Novosella e Vushtrrisë me 15 vjet burg, nën akuzat se ka vrarë dhe plagosur disa shqiptarë në vitin 1999.
Mihajloviq është shpallur fajtor për vrasjen e Behar, Naip dhe Hasan Rashicës, si dhe plagosjen e të afërmve të tyre Sadik dhe Azem Rashicës më 16 prill të vitit 1999 në fshatin Studime e Epërme të Vushtrrisë.
XS
SM
MD
LG