Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian është pajtuar për një marrëveshje bashkepunimi mbi energjinë me vendet e Ballkanit, që ka për qëllim furnizimin me energji në tërë kontinentin.
Në marrëveshje është përfshirë edhe Kosova.
Komisoneri për energji i BE-së Andris Piebalgs tha se marrëveshja, paraqet një hap të madh drejt stabilitetit në rajon dhe integrimit të Ballkanit në BE.
XS
SM
MD
LG