Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot fillon fushata zgjedhore në Bagdad. Po, sot është dita e fundit kur partitë dhe koalicionet duhet t'i dorëzojnë listat e kandidatëve, që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 30 janarit. Deri tani janë regjistruar rreth 79 grupime politike.
Në zhvillime tjera, ministri irakian i mbrojtjes Hazem Shalaan ka akuzuar sot Iranin se po "orkestron sulmet terroriste në Irak."
Shalan ka thënë se Irani "është armiku më i rrezikshëm i Irakut dhe i të gjithë arabëve".
XS
SM
MD
LG