Ndërlidhjet

MOSKË


Kreu i shërbimit shtetëror të sigurisë FSB, tha se në Rusi sivjet janë kapur 18 spiunë të huaj.
Nikolai Patrushev tha se rrjetat më aktive të spiunazhit që operojnë në Rusi janë ato të Shteteve të Bashkuara, Kinës dhe Koresë së Veriut.
Patrushev gjithashtu tha se sivjet janë zbuluar 89 agjentë, të cilët kanë punuar për agjencitë e huaja të spiunazhit, dhe se 13 rusë janë dënuar për kalimin e sekreteve shtetërore.
XS
SM
MD
LG