Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i jashtëm francez Michel Barnier ka thënë se rinisja e procesit të paqes në Lindjen e Mesme do të jetë një test i marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara dhe Evropës. Duke folur pas takimit me sekretarin amerikan të shtetit Colin Poëell, Barnier tha se kjo do të jetë prioriet pas zgjedhjeve palestineze të 9 janarit.
XS
SM
MD
LG