Ndërlidhjet

GJENEVË


Organizata botërore Meteorologjike ka paralajmëruar se ngrohja globale, që po rritet vazhdimisht, do të shkaktojë përkeqësim edhe më të madh të motit, që do të përcjellet me uragane dhe thatësira. Në raportin e saj vjetor kjo organizatë, thotë se viti 2004 radhitet i katërti në histori përsa i përket temperaturës së lartë mesatare. Në raport thohet se ndryshimet klimatike po ndodhin më shpejt se që është pritur.
XS
SM
MD
LG