Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manoel Barroso, ka kërkuar që Turqisë t'i ofrohet asgjë më pak se mundësia për anëtarësim të plotë në Bashkimin Evropian. Barroso i ka bërë këto deklarata para fillimit të takimit që do vendosë lidhur me hapjen e bisedimeve për anëtarësi të Ankarasë.
"Nëse fillojmë bisedimet me Turqinë ato do bëhen duke pasur parasysh si të vetmen mundësi anëtarësimin me të drejta të plota. Nuk duhet të ketë kushte të vëna në minutën e fundit dhe besoj se ka ardhur koha për fillimin e bisedimeve me Turqinë", tha Barroso.
XS
SM
MD
LG