Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen do të vizitojë sot Shkupin. Ai do të takojë presidentin e Maqedonisë si dhe përfaqësuesit e qeverisë së re të këtij shteti.
Zyrtarët e UNMIK-ut thanë se në vizitë do të theksohet bashkëpunimi mes dy vendeve, por nuk kanë dhënë detaje tjera.
Soren Jessen Petersen para ardhjes në Kosovë, ishte i dërguar i Bashkimit Evropian në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG