Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i Dytë ka pritur në selinë e shenjtë një grup fëmijësh nga Besllani. Në shtator të këtij viti 344 veta nga ky qytet rus, shumica fëmijë, u vranë pas një krize pengjesh në shkollën fillore.
Papa tha se shpresonte që fëmijët dhe banorët e tjerë të Besllanit të mund të tejkalojnë pasojat e tragjedisë së shtatorit.
XS
SM
MD
LG