Ndërlidhjet

KANDAHAR


Policia afgane tha se 6 njerëz janë vrarë në luftimet e djeshme ndërmjet ushtrisë dhe luftëtarëve talibanë në provincën Maivand, në jug të Afganistanit. Në mesin e të vrarëve janë 4 ushtarë, një civil dhe një sulmues.
Në një incident tjetër, dy ushtarë amerikanë janë plagosur kur patrulla e tyre është sulmuar në provincën Zabul, në verilindje të vendit.
XS
SM
MD
LG