Ndërlidhjet

MOSKË


Monopoli rus i gazit Gazprom dhe prodhuesit tjerë të mëdhej të naftës kanë mohuar të kenë çfarëdo marrëdhënie me aukcionin për blerjen e gjigantit të naftës Yukos.
Pothuajse asgjë ende nuk dihet për Grupin Financiar Baikal, i cili të dielën e bleu njësitin prodhues të kompanisë Yukos për rreth 7 miliardë euro.
Nëse grupi nuk i paguan mjetet për 14 ditë, qeveria ruse tha se njësiti mund të shndërrohet pronë e qeverisë.
XS
SM
MD
LG