Ndërlidhjet

CYRIH


Sulmuesi brazilian Ronaldino, ka fituar çmimin e FIFA-së si futbollisti i vitit.
Ronaldino, që luan për ekipin spanjoll Barcelona dhe ekipin kombëtar të Brazilit, mori cmimin në një ceremoni të mbajtur në Shtëpinë e Operasë në Cyrih.
Ai ngadhnjeu ndaj francezit Tierry Henry dhe ukrainasit Andriy Shevçenko.
XS
SM
MD
LG