Ndërlidhjet

KIJEV


Kryeministri Viktor Yanukovich u zotua sot se do ta mbrojë unitetin e Ukrainës, pavarësisht nga rezulati i zgjedhjeve të së dielës. Bashkimi Evropian, ka kërkuar sot që më 26 dhjetor të mbahen zgjedhje të "lira dhe korrekte". Kancelari gjerman Schroeder dhe presidenti rus Putin, thanë se do të respektojnë rezultatin e zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG