Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi Scot McClellan tha se Shtëpia e Bardhë është zotuar për hetime të plota mbi zbulimet e fundit lidhur me abuzimet e personelit ushtarak amerikan ndaj të burgosurve në Irak dhe në Guantanamo Bay.
"Presidenti George Bush pret që çdo akuzë për abuzim të merret seriozisht dhe të hetohet plotësisht, ndërsa masat korrektuese të merren për t'u siguruar se abuzimet e tilla nuk do të përsëriten", tha McClellan.
XS
SM
MD
LG