Ndërlidhjet

PRAGË


Dy gazetarët francezë të liruar pas 4 muajsh nga rrëmbyesit irakianë, kanë arritur në Qipro. Ministri i jashtëm francez Mishel Barnier do t'i marrë ata në Paris. Lirimin e gazetareve e ka përshëndetur presidenti francez Zhak Shirak:
"Kristian Sheno dhe Zhorzh Malbruno rrzikuan jetën e tyre për lirinë e shprehjes dhe të drejtën e informimit. Ata iu nënshtruan një testi shumë të vështirë ", ka thënë Shirak, duke shtuar se ata kanë treguar një kurajo të pabesueshme.
XS
SM
MD
LG