Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëvendësshefi i UNMIK-ut Larry Rosin ka thënë se nuk do të lejohet që faktorët e jashtëm të bllokojnë përparimet që institucionet e Kosovës dhe administrata e UNMIK-ut po i arrijnë.
Rosin ka thënë se mospjesëmarrja e serbëve në institucionet e Kosovës paraqet një problem të madh, megjithatë ai ka shtuar se me ose pa ta, proceset do të vazhdojnë të ecin përpara.
XS
SM
MD
LG