Ndërlidhjet

RAMALLAH


Palestinezët në Bregun Perëndimor votuan sot për pushtetin lokal, në të parat votime për pushtetin vendor në 30 vitet e fundit.
Ndërkohë, Hamasi dhe kryministri palestinez Ahmed Qorei kritikuan sot propozimin e kryeministrit britanik Tony Blair, për mbajtjen e një konference për paqen në Lindjen e Mesme. Hamasi u kërkoi liderëve palestinezë që mos të marrin pjesë në të.
XS
SM
MD
LG