Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari amerikan i mrojtjes, Donald Rumsfeld e bëri një vizitë të papritur në Mosul të Irakut, informojnë agjencitë e lajmeve. Ai në Mosul arriti sot në orët e mëngjesit dhe në një kamp ushtarak amerikan vizitoi disa nga ushtarët e plagosurit të Shteteve të Bashkuara, që pësuan nga sulmi i së martës, me ç'rast u vranë 14 pjesëtarë të ushtrisë amerikane dhe 8 persona të tjerë. Gjatë fluturimit nga Uashingtoni për në Irak, zoti Rumsfeld u tha reporterëve se kjo vizitë ishte e planifikuar për t'ju urar ushtarëve kishtlindjet.
XS
SM
MD
LG