Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Autoritetet policore kanë thënë sot se 9 persona janë vrarë dhe 14 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një auto-cisterne me naftë në pjesën perëndimore të Bagdadit. Ka raporte se ky shpërthim ishte shkaktuar nga një sulmues vetëvrasës. Shpërthimi ndodhi mbrëmë në afërsi të ambasadave të Libisë, të Marokut dhe të Jordanisë.
Agjencitë e lajmeve informojnë se ky sulm ndodhi pak kohë pasi sekretari ameriakn i mbrojtjes, Donald Rumsfeld e përfundoi vizitën në Irak.
XS
SM
MD
LG