Ndërlidhjet

PRAGË


Anija kozmike ruse Progres M-51 mbërriti në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë, për të furnizuar me ushqim dhe ujë astronautët amerikanë dhe rusë që gjenden atje.
Astronautët Leroy Chiao dhe Salizhan Sharipov, disa javë ishin të detyruar t'i zvoglojnë racionet pas mungesës së ushqimit të mjaftueshëm. Kishte madje edhe mendime që të ndërpresin misionin, ndërsa NASA e përshkroi situatën si kritike".
XS
SM
MD
LG