Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe Kina planifikojnë të mbajnë ushtrime të përbashkëta luftarake vitin e ardhshëm në territorin kinez, ka bërë të ditur ministri rus i mbrojtjes, Sergei Ivanov.
Ushtrimet do përfshijnë forcat ajrore e detare si dhe bombarduesit strategjikë. Pas dhjetëvjecarë rivalitetesh, Pekini e Moska, po zhvillojnë një bashkëpunim strategjik, derisa Kina është blerësi kryesor i armatimit rus.
XS
SM
MD
LG