Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Pesë palestinezë janë vrarë gjatë bastisjes që izraelitët i bënë militantëve palestinezë në Rripin e Gazës.
Raportohet se në mesin e të vrarëve ka militantë të Hamasit.
Ushtria izraelite tha se operacioni synonte pengimin e militantëve palestinezë të shkrepin raketa dhe mortaja kundër vendbanimeve të afërta hebreje.
XS
SM
MD
LG