Ndërlidhjet

XHAKARTA – INDONEZI


Festimet e Vitit të Ri janë pezulluar në rajonet e Azisë të prekura nga tërmeti në Oqeanin Indian. Në vend të festimeve të zakonshme dhe mbrëmjeve me muzikë deri në mëngjes në këto zona qytetarët po ndezin qirinj në mbrëmjen e Vitit të Ri në kujtim të viktimiva.
Këto rajone së bashku me Australinë dhe Zelandën e Re janë të parat që hyjnë në vitin 2005.
Në Sidnej të Australisë ku viti 2005 ka hyrë prej orësh, qytetarët në shesh mbajtën një minutë heshtje në kujtim të viktimave.
XS
SM
MD
LG