Ndërlidhjet

Bush përmbyll turneun në Afrikë me Liberinë


Presidenti amerikan George Bush po viziton Liberinë, e cila është qëndresa e fundit në turneun e tij afrikan.

Dje në Gana, presidenti Bush tha se Shtetet e Bashkuara nuk planifikojnë ngritjen e ndonjë baze të re ushtarake në Afrikë. Informacionet për një bazë të re ushtarake u bënë publike viitn e kaluar nga komanda amerikane për Afrikën.

Bush foli dhe për planin e ri amerikan, i cili parasheh një fond prej 350 milionë dollarësh për të luftuar sëmundjet tropikale në Afrikë.
XS
SM
MD
LG