Ndërlidhjet

SEUL


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Jugut u takuan në Seul për të diskutuar përpjekjet diplomatike, që të bindin Korenë e Veriut të heqë dorë nga programi i saj bërthamor.
Ndërkohë Shtetet e Bashkuara zyrtarisht hodhën poshtë kërkesën e Koresë së Veriut për një pakt të ndërsjelltë mos-sulmi
Sipas zëdhënësit të Departamentit të Shtetit, Ricard Baucër, cështja nuk është mos-sulmi, por heqja dorë nga ana e Koresë së Veriut nga programet bërthamore.
XS
SM
MD
LG