Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendësministri i jashtëm koreano-jugor gjendet në Moskë për të biseduar lidhur me rolin e mundshëm të Rusisë në uljen e tensioneve me Korenë e Veriut.
Rusia ka marrdhënie të mira me të dyja koretë dhe mendohet s emund t ëndihmojë për të bindur Penjanin që të ndërpresë programet bërthamore.
XS
SM
MD
LG