Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët nga Shtetet e Bashkuara, Japonia, dhe Korea Jugore hapën bisedimet në Uashington për të diskutuar rrugët e marrjes me programin e ri-aktivizuar Veri-korean të armatimit.
Diplomatët e tre vendeve debatojnë politikën ndaj vendimit të muajit të kaluar të Koresë Veriore për ri-aktivizimin e stabilimenteve energjetike që mundë të përdoren për prodhimin e armëve bërthamore, dhe për dënbimin e inspektorëve të OKB-së nga lokacionet e saja bërthamore.
XS
SM
MD
LG