Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia thotë se ka propozuar një marrëveshje të re të mbrojtjes raketore me Shtetet e Bashkuara, pa dhënë hollësi, por u tha se kjo “ do te forconte, e jo dobësonte stabilitetin strategjik”.
Moska ka bërë këto komente pas deklaratave të fundit të zyrtarëve amerikanë se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara mundë të bashkëpunojnë në zhvillimin e mbrojtjes kundër raketave balistike.
XS
SM
MD
LG