Ndërlidhjet

ANKARA


Iraku duhet të zbatojë të gjitha rezolutat e Kombeve të Bashkuara, duke mos lënë vend për dyshime, nëse dëshiron që të mënjanojë luftën. Kështu ka deklaruar kryeministri turk Abdullah Gul, para vizitës së tij në Arabinë Saudite dhe Iran.
Gul po viziton vendet e rajonit për të diskutuar mundësitë e parandalimit të luftës në Irak.
XS
SM
MD
LG