Ndërlidhjet

VIENË


Ministrat e vendeve prodhuese dhe eksportuese të naftës, kartelit të OPEC-ut, mbajnë sot në Vienë një mbledhje emergjente që t,iu përgjigjen thirrjeve për shtimin e prodhimit të naftës me qëllim të uljes së çmimit të saj në tregun botërorë.
Çmimet e naftë së fundit u rritën mbi 30 dollarë amerikanë për një barrel, për shkak të grevës së opozitës në Venecuelë dhe brengave lidhur me luftën e mundëshme në Irak.
XS
SM
MD
LG