Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shtetevetë Bashkuara, George Bush ka lejuar mbi 400 milionë dollarë ndihmë amerikane për të finansuar Rusinë që të asgjësojë armë të saja kimik, biologjike dhe bërthamore.
Shtëpia e Bardhë tha se ky hap është në “interesin e sigurisë nacionale të Amerikës”.
Këto fonde, që janë pjesë e një programi të veçantë, Rusia mundë t,i shfrytëzojë edhe për punësimin e shkencëtarëve të saj të armatimit në projekte paqësore.
XS
SM
MD
LG