Ndërlidhjet

STRASBUR


Gjykata evropiane për të drejtat e njeriut njofton se është dakorduar që të dëgjojë procesin e paraqitur nga çeçenë të cilët akuzojnë armatën ruse për ekzekutime dhe abuzime të të drejtave të njeriut në Çeçeni.
Zyrtari Roderick Liddell deklaroi se ka më se 100 kërkesa të tilla që akoma hetohen dhe se gjykata është dakorduar që t,i dëgjojë ato.
XS
SM
MD
LG