Ndërlidhjet

BAGDAD


Amir al-Saadi, bashkëpuntori i lartë i liderit irakian , Saddam Hussein ka thënë se Iraku është i gatshëm të zgjidhë çfarëdo problemi me inspektorët e armatimit të Kombeve të Bashkuara lidhur me armët e supozuara të Bagdadit për shkatërrim në masë.
Ai tha se këto pyetje dhe ankesa do të zgjidhen gjatë javës kur Blix dhe ElBaradi do të vizitojnë Bagdadin për bisedime.
XS
SM
MD
LG